Pomiar grubości fałdu karkowego w badaniu prenatalnym
Witam. Kilka dni temu byłam na badaniu prenatalnym (22t2d). Wyniki wyszły prawidłowe, tylko pomiar NF podobno nie wszedł do tabeli (na wydruku usg jest), lekarz potworzyl pomiar. Pomiar grubości fałdu karkowego za 1razem = 3,95mm, natomiast po kilku minutach = 6,01mm. Czy tak duża rozbieżność jest możliwa? Mój ginekolog we wcześniejszych badaniach zapewniał, ze dzidziuś jest zdrowy, wszystkie pomiary w normie. Płacz i niepokój nie dają mi teraz spokojnie funkcjonować.

KOBIETA, 27 LAT ponad rok temu
Lek. Jacek Ławnicki
82 poziom zaufania
Witam!
USG jest badaniem subiektywnym i możliwa jest pomyłka badającego. Najprawdopodobniej drugi wynik został kilkukrotnie potwierdzony. Wszelkie wątpliwości proszę wyjaśnić z lekarzem prowadzącym ciążę.