Dlaczego część specjalistów przy usg połówkowym nie mierzy już fałdu karkowego NF?

Witam, dlaczego część specjalistów przy usg połówkowym nie mierzy już fałdu karkowego NF? Byłam u dwóch lekarzy i jeden zmierzył fałd karkowy a drugi powiedział, że to nie jest istotny parametr.Pozdrawiam. Marta.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Pomiar przezierności karkowej jest najbardziej miarodajny między 11. a 14. tygodniem ciąży. Właśnie dlatego jest to parametr mierzony tylko podczas pierwszego USG.