Pomiary glukozy w ciąży

witam,jestem w 30 tyg ciazy, pod koniec stycznia robilam krzywa cukrowa 75g, wyszlo naczczo 88mg/dl, po 1 godz 188mg i po 2 godz 164 mg, stwierdzono cukrzyce ciazowa. dostalam skierowanie do poradni cukrzyc.e dla kobiet w ciazy i czekam teraz na wizyte. dodam tez iz przed ciaza leczylam sie na hiperinsulinemie, w ciazy musialam odstawic metformax. teraz przed wizyta w poradni, porzyczylam nowy glukometr od kogos z rodziny i od wczoraj sobie mierze poziom cukru. wcz naczco 119, 2h po jedz 42mg

Aleksander Ropielewski

Konieczne jest regularny pomiar glukozy przed i po posiłkach oraz insulinoterapia i leczenie dietą. Ważne jest utrzymywanie glikemii w optymalnym zakresie.