Pominęłam 16. tabletkę i wzięłam od razu tabletki placebo - dobrze postąpiłam?

Witam, piszę z myślą o szybkiej odpowiedzi. Nie wiem, czy postąpiłam dobrze, tylko ta sprawa mnie teraz zajmuje. Zapomnialam wziąć 16. tabletkę antykoncepcyjną (24+4). Zgodnie z ulotką, która mówi o pominieciu tabletki w 3. tyg. pominęłam jasnorożowe tabletki i od razu przeszłam do 4 tabletek placebo. Wziełam wszystkie 4 tabletki placebo, czyli tak jakbym zrobiła sobie 5 dni przerwy a nie 4. Czy zrobilam źle? Co robić? Proszę o szybką odpowiedź ;(

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Wydłużyła Pani przerwę, więc ryzyko ciąży może być zwiększone. Proponuję kontakt z ginekologiem.