Pominięcie 2 i 3 tabletki antykoncepcyjnej a możliwość ciąży

Witam. Biorę drugi blister tabletek antykoncepcyjnych. Zapomniałam przyjąć tabletki nr 2 i 3, przy czym tabletkę nr 2 całkiem pominęłam, a tab. nr 3 wzięłam 10h później niż powinnam. Potem zażywałam wszystkie regularnie. W 18. dniu odbyłam stosunek bez żadnych dodatkowych zabezpieczeń. Czy jest ryzyko, że tabletki nie chroniły mnie przez tą jedną pominiętą tabletkę i jestem w ciąży? Czy zalecane byłoby, żebym wzięła teraz tabletkę "po"?

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę koniecznie udać się do lekarza ginekologa. Bez poznania dokładnego rodzaju tabletek nie można się wypowiedzieć. R