Pominięcie 9. i 10. tabletki z opakowania a ryzyko zajścia w ciążę

Witam,biore tabletki od kilku lat i zapomniałam wziazc 9 i 10 z opakowania.Zorientowalam się od drugiej tabletki dzień później.Czy jest ryzyko zajścia w ciaze?

Lek. Magdalena Pikul

Witam!
W sytuacji opisanej przez Panią antykoncepcja nie została w pełni zachowana. W ciągu najbliższych 7-10 dni od pominięcia tabletki należy stosować dodatkowe zabezpieczenie ( np prezerwatywa). Jeśli krwawienie nie nastąpi w przewidywanym terminie należy wykonać test ciążowy. Jego wynik powinien być miarodajny po około 14 dniach od stosunku. Pozdrawiam