Prawdopodobieństwo zajścia w ciążę przy pominięciu 8 tabletki

Witam. Moja dziewczyna nie zażyła tabletki w dniu stosunku. Wcześniej wzięła 7 tabletek i tej ósmej zapomniała. 8 i 9 zażyła już w następnym dniu. Jakie jest prawdopodobieństwo, że zajdzie w ciążę?

ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Ryzyko ciąży nie jest bardzo duże, ale istnieje - przed rozpoczęciem nowego opakowania należy wykluczyć ciążę (test ciążowy). Przez tydzień od dnia pominięcia tabletki proszę stosować dodatkową antykoncepcję (prezerwatywa).

Pozdrawiam!