Pominięcie dwóch tabletek antykoncepcyjnych i krwawienie

Witam! Przyjmuję tabletki Lesinelle. Nie wzięłam 13 i 16 tabletki z blistra w ogóle, a w 17,18 i 19 dniu cyklu doszło do zbliżenia. Wtorek 02.10.12 powinnam wziąć ostatnią tabletkę z blistra. Dodam jeszcze, że w sobotę (18 dzień cyklu) dostałam krwawienia i trwa ono do teraz. Jakie jest ryzyko ciąży? Co mam zrobić?

Witam! Pominięcie dwóch tabletek z opakowania wiąże się ze znacznym obniżeniem skuteczności preparatu. Wystąpienie krwawienia dwa dni po pominięciu kolejnej tabletki potwierdza te przypuszczenia. W obecnej sytuacji konieczne jest zatem wykluczenie zapłodnienia. Może to Pani zrobić w domu (wykonać test ciążowy po co najmniej 14 dniach od ostatniego zbliżenia) lub w przychodni (oznaczenie poziomu gonadotropiny kosmówkowej). Rozpoczęcie nowego opakowania będzie możliwe dopiero po uzyskaniu negatywnego wyniku testu. Pozdrawiam