Pominięcie jednej tabletki antykoncepcyjnej podczas drugiego tygodnia a ryzyko zajścia w ciążę

Witam, Biorę tabletki antykoncepcyjne od prawie trzech lat, zawsze starałam się je brać regularnie i starannie. W tym tygodniu podczas drugiego tygodnia brania tabletek zapomniałam zażyć jednej we wtorek. Potem brałam wszystkie regularnie, w niedziele tego samego tygodnia miałam seks bez zabezpieczenia i partner skończył we mnie czy jest duże ryzyko zajścia w ciążę? Pozdrawiam

Lek. Tomasz Budlewski

Jest ryzyko ale ciężko jest przewidzieć jakie. A czy przyjęła Pani zapomnianą tabletkę? Proponuję zapoznać się z ulotką tabletek.