Pominięcie tabletki antykoncepcyjnej w pierwszym tygodniu przyjmowania

stosuje tabletki antykoncepcyjne od 4 miesiecy , biore regularnie o tej samej godz. jednak w pierwszy tyg. zapomniałam wziazc w piatym dniu dzisiaj w 6 dniu wzięłam dwie z dnia 5i6 stego, ale maż wraca z pracy za kilka dni i to bedzie 14 dzień po ostatniej miesiaczce, czy moge odbyc stosunek do końca nie zabezpieczajac się dodatkowo? pierwszy raz mi sie to zdarzyło.
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
W opisanej sytuacji powinna Pani zastosować dodatkowe zabezpieczenie przez okres 7 dni. W chwili przyjęcia 14 tabletki powinna powrócić pełna ochrona przed ciążą. Może Pani zatem odbyć stosunek bez dodatkowego zabezpieczenia. W razie wątpliwości proszę skonsultować się z ginekologiem.