Pominęłam tabletki antykoncepcyjne. Czy mogę być w ciąży?

Witam! Brałam talbetki antykocepcyjne przez ok. 5 miesięcy, potem odstawiłam je na 2-3 miesiące i znowu z pierwszym dniem okresu zaczęłam je brać. 3 dni zapomniałam wziąć tabletki o 20. jak zawsze, wzięłam ok. 8. rano następnego dnia, a podczas okresu, kiedy zaczęłam brać 1.-2. tabletkę doszło do stosunku bez zabezpieczenia, zakończonym we mnie, ponieważ po pierwsze zaczęłam brać tabletki, po drugie miałam okres. Czy w takim wypadku jest ryzyko zajścia w ciążę?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

1. Podczas miesiączki można zajść w ciążę.
2. Jeśli rozpoczęła Pani tabletki pierwszego dnia miesiączki, ochrona była pełna od początku.
Nie wiem czy dobrze zrozumiałam.

Jeśli pominęła Pani 3 różne tabletki, powinna Pani napisać, które zostały zażyte z opóźnieniam.
Jeśli natomiast pominęła Pani tabletkę 3 dnia, ochrona nie była pełna podczas stosunku dzień wcześniej. Konieczne w tej sytuacji jest przyjęcie tabletki "po stosunku" oraz zabezpieczanie się przy pomocy prezerwatyw przez kolejne 7 dni.