Pomoc w interpretacji testu ciążowego dla 24-latki

wczoraj wieczorem zrobilam test na poczatku wychodzila caly czas jedna kreska dla pewnosci zrobilam bo biore tabletki i jakos dziwnie sie czulam wiec jak byla jedna to go wyrzucilam lecz dzisiaj rano cos mnie tknelo zeby na niego jeszcze raz spojrzec pojawila sie druga nie mocna ale w miare zauwazalna czy to mozliwe ze jednak jestem w ciazy czy lepiej jeszcze raz powtorzyc bo przez noc cos jednak sie w nim zmienilo z gory dziekuje za odpowiedzi

Lek. Marta Gryszkiewicz

Wynik testu należy interpretować tylko i wyłącznie bezpośrednio po jego wykonaniu. Jednak w celu jednoznacznego wyjaśnienia sytuacji proszę wykonać oznaczenie poziomu hormonu beta-hCG we krwi. Sugeruję także zgłosić się do swojego ginekologa celem konsultacji klinicznej.