Pomyłka w stosowaniu antykoncepcji a ciąża

Witam! Zapomnialam zażyć 8 tabletki antykoncepcyjnej. Zazylam ja rano, dnia 9. Zwykle tabletki biore w okolicach godziny 15-16, wiec ta z dnia 9 zazyje dzis o 15. W zeszyl tygodniu wspołrzyłam z partnerem. Tabletki antykoncepcyjne przyjmuje od ok pol roku. Czy istnieje ryzyko ciazy?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
W opisanej sytuacji ochrona przed ciążą nie była zmniejszona. Nie ma konieczności stosowania dodatkowego zabezpieczenia. Nie powinna mieć Pani zatem powodu do niepokoju.