Czy przez to opóźnienie w stosowaniu antykoncepcji mogłam zajść w ciążę?

Witam, mam 19 lat, od lipca 2021 regularnie stosuję antykoncepcję- Rigevidon, zawsze o danej godzinie nigdy nie pomijałam tabletek. W piątek kolo godziny 17 uprawiałam sex z moim partnerem, doszedł on we mnie. Tabletki brałam zawsze o 21, jednak byliśmy tego dnia na wyjściu i zapomniałam ich ze sobą, od razy gdy wróciliśmy koło północy wzięłam tabletkę, wiec wzięłam ją 3 godziny po czasie, była to przedostatnia tabletka w blistrze, w niedziele o normalnej porze wzięłam ostatnią tabletkę. W czwartek mam dostać krwawienie z odstawienia, jednak ogromnie martwię sie czy jest szansa, że przez to 3 godzinne opóźnienie jest szansa, że mogłam zajść w ciążę, proszę o odpowiedź i dziękuję za pomoc

Redakcja abcZdrowie

Witam,

proszę się nie stresować. Jeśli dotychczas przyjmowała Pani tabletki antykoncepcyjne regularnie, zgodnie z zaleceniami producenta, to trzygodzinne spóźnienie w przyjęciu jednej tabletki nie powinno mieć żadnego znaczenia. Ochrona antykoncepcyjna będzie więc zachowana. Taka sytuacja nie wymaga również stosowania dodatkowego zabezpieczenia.

Producent tabletek informuje w ulotce, że ochrona antykoncepcyjna nie ulegnie zmniejszeniu, jeśli opóźnienie będzie wynosiło mniej niż 12 godzin.

Więcej o opóźnionym przyjmowaniu tabletek antykoncepcyjnych przeczyta Pani w artykule: https://portal.abczdrowie.pl/co-robic-w-przypadku-spoznionej-tabletki.

Ponadto zachęcamy do zapoznania się z odpowiedziami pod podobnymi pytaniami zadanymi przez innych użytkowników naszego serwisu. Oto one: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/tabletka-polknieta-3-godziny-pozniej, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/tabletka-zazyta-5-godzin-pozniej, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-opoznienie-w-przyjeciu-tabletki-moze-skonczyc-sie-ciaza.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.