Pomyłka w zażywaniu tabletek

Witam. Biorę tabletki antykoncepcyjne od kilku miesięcy i po raz pierwszy zdarzyła mi się pomyłka. przyjmuje tabletki składające się z 24 tabletek zawierających różne hormony i 4 tabletek placebo. Przez pomyłkę wzięłam tabletkę, która była przeznaczona na czwartek i w związku z tym została, ta którą miałam zażyć w środę. Czy mogą być jakieś konsekwencje tej pomyłki? Czy mogę zażyć tą pominiętą tabletkę?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!
Nie napisała Pani najważniejszego -  czy tabletki z czwartku i środy są tego samego rodzaju - tego samego koloru? Jeśli obie tabletki zawierały hormony lub obie tabletki były placebo, to nie ma problemu - mają taki sam skład i nie ma różnicy w jakiej kolejności się je zażyje. Jeśli tabletki były różnego rodzaju i miała Pani zażyć tabletkę z hormonami, a zażyła Pani placebo, to trzeba potraktować te sytuację, jako pominięcie tabletki (proszę sprawdzić w ulotce, jakie jest postępowanie).
Pozdrawiam!