Pomyłka w zażywaniu tabletek i opóźnienie w przyjęciu 15 pigułki

Witam. Od 1,5 roku biorę tabletki antykoncepcyjne.Mój problem polega na tym, że pominęłam 15 tabletkę (1 w trzecim rzędzie tabletek) i przyjęłam ją dopiero równo po 12 godzinach. Na następny dzień pojawiło się u mnie plamienie, które trwa już 2 tygodnie. Zaczynam czuć się coraz gorzej, (robi mi się słabo i mam bóle głowy). Dodam jeszcze, że skończyłam branie białych tabletek ze starego opakowania i jak w ulotce pominęłam zielone tabletki placebo. Teraz biorę 5 tab z nowego opakowania i dalej nic

Witam serdecznie. Rzeczywiście w tej sytuacji najprawdopodobniejszą diagnozą jest skutek uboczny działania antykoncepcji, spowodowany wahaniami hormonalnymi. Warto jednak w tej sytuacji udać się do ginekologa.