Popękane naczynka na twarzy a opalenizna

Witam. Mam popękane naczynka na twarzy( nos i policzki) chciałem zrobić zabieg laserowy, ale znalazłem informację, że opalenizna elimuje mnie z zabiegu. Jakie by wystąpiły powikłania po zrobieniu zabiegu z opalenizną, i były by one stałe czy tymczasowe ?? Pozdrawiam Dawid

Zabieg może być nieskuteczny ze względu na nagromadzenie barwnika w skórze a lasery o fali odpowiedniej do zamykania naczynek działają również na ten barwnik. Poza tym skóra jest osłabiona i wysuszona a przez to nadmiernie wrażliwa i mozliwe jest poparzenie skóry. Mówimy tu oczywiście o świeżej opaleniznie, 2-3 tygodniowej.