Zapytaj lekarza

7 3 6 , 2 0 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Popękany czubek penisa po stosunku

Witam, po ostatnim stosunku, czubek mojego penisa zaczął pękać, zrobił się suchy, pojawił się biały nalot oraz wydziela się nieprzyjemny zapach. Czy to może być grzybica? Gdy jest we wzwodzie szczypie i ogólnie boli. Proszę o szybką odpowiedź.
ponad rok temu

Czy świąd da się zredukować?

Atopowe zapalenie skóry byłoby mniej uciążliwe dla pacjenta, gdyby udało się zredukować świąd. Czy można to zrobić? Na to pytanie odpowiada prof. Jacek Szepietowski.

Lek. Jacek Ławnicki
82 poziom zaufania

Witam!
Opisane dolegliwości mogą wskazywać na zakażenie grzybicze. Konieczna będzie wizyta u specjalisty dermatologa. Do czasu wizyty u lekarza może Pan zastosować maść Clotrimazol dostępną w aptece bez recepty.

Absolwent Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, stażysta w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych w Lublinie
0

Witam,
prawdopodobnie jest to zakażenie grzybicze lub bakteryjne.
Proszę zastosować:
1. okłady z borasolu 3xdziennie po 20 minut przez 10 dni
2. atecortin zawiesina rano
3. clotrimazol na noc
Pozdrawiam

Lek. med. Bartosz Pawlikowski jest specjalistą w dziedzinie dermatologii i wenerologii. Wiedzę i doświadczenie czerpał podczas nauki akademickiej oraz praktyki zawodowej w różnych polskich placówkach medycznych. Brał również udział w misjach zagranicznych. Aktualnie pracuje w Warszawie w Centrum Lasoterapii i Modelowania Sylwetki Elite.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy