Poronienie samoistne w 6. tygodniu ciąży

Witam. Poroniłam samoistnie 9 września w 6 tygodniu ciązy. Krwawienie ustało po ok. 10 dniach. 23 września, czyli około 3 tygodni po rozpoczęciu krwawienia lekko pobolewał mnie brzuch jak przed okresem i pojawiło się plamienie, które trwało jeden dzień a następnie ustało. Czy możliwe że był to okres? Czy jednak na miesiączkę jeszcze za wcześnie? Po poronieniu pierwsza miesiączka jest bardziej obfita czy raczej skąpa?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Teoretycznie mogła być to miesiączka, aczkolwiek jeśli było to tylko jednodniowe plamienie, to jest to mało prawdopodobne. Jeśli takie plamienie będzie się powtarzać, zdecydowanie proszę udać się na wizytę do specjalisty ginekologa.