Poronienie, hormony i plamienia

witam, pięć tygodni temu poroniłam samoistnie całkowicie w czwartym tygodniu ciąży zdecydowaliśmy się z mężem że poczekamy jeszcze na kolejne staranie się o dzidziusia chciałam zacząć łykać hormony 3 dni temu zaczęłam bo plamiłam i myślałam że to pierwszy dzień miesiączki wszystkie objawy na to wskazywały a teraz łykam hormony ale tylko plamie co robić stosować lek dalej co z ochroną antykoncepcyjną ? dodam jeszcze przy wcześniejszym stosowaniu Yasminelle miałam bardzo słabe miesiączki

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Fakt, że nie pojawiło się obfite krwawienie związane jest z rozpoczęciem antykoncepcji. Tym nie powinna się Pani zatem niepokoić. Jeśli jednak ma Pani wątpliwości, czy rozpoczęła Pani antykoncepcję pierwszego dnia cyklu, sugeruję stosować dodatkowe zabezpieczenie przez pierwsze 7 dni.