Zapytaj lekarza

1 , 0 3 3 , 1 5 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Porównanie wyników EEG głowy i rezonansu magnetycznego głowy oraz rtg odcinka szyjnego.

Mam 55 lat. Na badania skierował mnie neurolog ze względu na pojawienie się plamki czarnej i kilka drobnych kropek czarnych przed prawym okiem. Czy to coś poważnego? Oto opis moich badań. Wynik rtg – Prawie całkowite odprostowanie fizjologicznej lordozy kręgosłupa szyjnego. W zakresie części kostnych widoczne są zmiany zwyrodnieniowo-zniekształcające z objawami wielopoziomowej osteochondrozy od C3 do C7. EEG głowy – Zapis nieprawidłowy. Podczas HV rejestrują się uogólnione wyładowania dysrytmicznej czynności wysokonapięciowych fal wolnych i ostrych. Wynik rezonansu magnetycznego głowy – Na pograniczu korowo-podkorowym lewej okolicy ciemieniowej nadkomorowo widoczne jest pojedyncze drobne ognisko hyperintensywne w sekwencji FLAIR i w obrazie T2 zależnym, a izointensywne w obrazie T1 zależnym o charakterze najpewniej małej zmiany naczyniopochodnej, jej średnica wynosi 0,3 cm. Cechy umiarkowanego zaniku korowego mózgowia. Ponowny wynik rezonansu – Cechy umiarkowanego zaniku korowego mózgu. Poza tym mózgowie i przestrzenie płynowe wewnątrzczaszkowe w badaniu MR nie wykazują zmian. Stwierdza w badaniu poprzednim ognisko po stronie lewej nie jest obecnie widoczne. Proszę o pomoc, czy dzieje się coś złego? Z góry serdecznie dziękuję.

KOBIETA, 55 LAT ponad rok temu

Dziecko autystyczne w przedszkolu

Autyzm to dziecięce zaburzenie rozwojowe. Częściej występuje u chłopców niż u dziewczynek. Co jeszcze warto wiedzieć na temat autyzmu? Obejrzyj film i dowiedz się więcej o przebywaniu dziecka autystycznego w przedszkolu.

Redakcja abcZdrowie
79 poziom zaufania

Szanowna Pani,

Wyniki Pani badań są niestety niepokojące. Obecne są objawy kliniczne, zmiany w napadowe w EEG oraz zmiany naczyniowe w rezonansie, choć niespecyficzne. Nawet jeśli zmiany nie są już obecne w powtórzonym badaniu, nadal niepokojący jest wynik EEG oraz obecność zaburzeń wzrokowych. Zwyrodnienia w odcinku szyjnym kręgosłupa mogą natomiast dawać objawy uciskowe - duży zespół bólowe, czy zaburzenia widzenia, o których Pani pisze. Powinna Pani jak najszybciej udać się do lekarza neurologa, który po osobistym zbadaniu Pani i analizie historii choroby, zaleci dalsze postępowanie.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy