Porzucenie przez partnera, utrata pracy a badania hormonalne

Witam, Ostatnimi czasy porzucił mnie partner - ponieważ nie jestem dla niego atrakcyjna. Co prawda udało nam sie teoretycznie porozumieć ale nadal zgrzyta. Straciłam pracę, dostałam zajęcie komornicze, badania krwi wykazały TSH 4,08 - najwcześniej lekarz przyjmie mnie w przyszłym roku, cukier 102... a waże 120 kg z czego pok 35 to zatrzymane płyny. Staram się zdrowo żyć oraz trochę ruszać Ciągle chodzę rozdrażniona, smutna, boje się wychodzić z domu. Co mi jest?

Dzień dobry,

Proszę zainwestować w wizytę prywatną. Nie warto tak długo czekać na wizytę na NFZ... Średnie TSH w Pani wieku wynosi ok. 1,5, a więc ma Pani nieco za wysokie TSH, co może mieć związek z gorzej funkcjonującą tarczycą i zwolnionym metabolizmem. Cukier 102 to nieprawidłowa glikemia na czczo, do tego ma Pani otyłość. Proszę oznaczyć sobie stężenie glukozy i insuliny rano na czczo z jednego pobrania, obliczyć współczynnik HOMA-IR. Jeśli wyjdzie insulinooporność ( a zapewne wyjdzie), wówczas warto rozważyć leczenie metforminą, dzięki czemu zmniejszy Pani ryzyko rozwoju cukrzycy i zwiększy Pani szansę na redukcję masy ciała. W związku z Pani sytuacją życiową ma Pani dodatkowo depresję, a więc warto zastanowić się nad jakimś "wsparciem".

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz