Pośrodkowo-prawoboczna przepuklina tarczy międzykręgowej w wyniku rezonansu magnetycznego

Wynik rezonansu magnetycznego- pośrodkowo-prawoboczna przepuklina tarczy m/k C4/5 uciskająca worek oponowy od strony prawej zwęzajaca prawy otwór m/k Pośrodkowo-lewoboczna przepuklina tarczy m/kC5 /6 uciskajaca worek oponowy od strony lewej zwężająca lewy otwór m/kCentralna wypuklina m/k C6/7z uciśnięciem worka oponowego. Zmiany wyrodnieniowe w trzonach kręgowych w obrębie tarcz na poziomach dyskopatii zwłaszcza na wysokości C4/5 i C5/6 Co oznacza ten wynik i do jakiego lekarza mam się zgłosić

Aleksander Ropielewski

Wynik opisuje zmianh zwyrodnieniowe oraz dyskopatie odcinka szyjnego kręgosłupa, które w zakeżności od stanu klinicznego wymagają keczenia zabiegowego lub zachowawczsgo. Proponuję kontakt z neurologiem lub neurochirurgiem.