Postępowanie przy cytologii III ASC-US

W 02.2012r. wyszła mi cytologia III ASC-US. Patomorfologia nie wykazała dysplazji. W 07.2013r. cytologia wyszła III LSIL: nie stwierdzono zmian śródbłonkowych i procesu złośliwego. Patomorfologia: koilocytoza i dysplazja nabłonka paraepidermoidalnego małego stopnia CIN1. W 01.2014r. cytologia III LSIL: stw. obecność nieprawidłowych kom. nabł. płaskiego. W 03.2014r. stwierdzono HPV 16 dla transkryptów E6 i E7 mRNA. W 10.2014r. ponowna cytologia III LSIL j.w. Co teraz? Mrożenie, ścięcie szyjki?

Witam. Postępowanie w tego typu przypadkach dobierane jest indywidualnie i uzależnione między innymi od tego, czy chce Pani w przyszłości rodzić dzieci. Proszę zgłosić się do gineklologa który przeprowadzi bezpośrednie badanie i zapropnuje optymalny sposób leczenia.