Postępowanie przy pojawieniu się przepukliny pachwinowej

Witam, mam 24 lata i od 4 lat pracuję fizycznie. Od jakiegoś czasu zaniedbałem ćwiczenia, a w tym ćwiczenia mięśni brzucha. 3go czerwca zauważyłem wybrzuszenie na lewej pachwinie. Przepuklina pachwinowa - od razu wiedziałem, że to to. Na razie zanika, gdy leżę lub siedzę, ale gdy stoję lub pracuję to się uwypukla. Byłem u chirurga, powiedział, że za mała by ją operować. Kazał mi przyjść za 3 mce. Kazał wkładać garść gazików do slipek i nosić bieliznę sportową, taką ciasną. Co o tym myślicie?

Dr n. med. Wojciech Kawiorski

Szanowny Panie - jeżeli taką przepuklinę rozpoznano - będzie się ona powiększać.
Proponuję jednak zabieg - procedura jednodniowa, założenie siatki laparoskopowo (poprzez 2-3 małe dziurki w skórze), rekonwalescencja około tygodnia.
Pozdrawiam, dr n.med.Wojciech Kawiorski, specjalista chirurg.

Witam , proponuje nie czekać na powiększenie się przepukliny , gdyż wkładanie garści gazików do slipek nie gwarantuje w żadnym stopniu wyleczenia , ani nawet zatrzymania postępu choroby przy pracy fizycznej!!! - dodatkowo ubieranie ciasnej bielizny może mieć ujemny wpływ na jądra!!! Proponuje udać się na badanie do doświadczonego chirurga , który zbada odpowiednio i... ustali termin operacji!!! z.żurawski