Poszerzenie przestrzeni płynów przymózgowych w okolicy tylno-dolnego ograniczenia robaka

Witam. Mam 21 lat i borykam się z bólem szyi, głowy, oczu oraz problemami ze wzrokiem oraz sercem. Zrobiłem z polecenia rezonans kregoslupa szyjnego. Jest tam zdanie *poszerzenie przestrzeni płynów przymózgowych w okolicy tylno-dolnego ograniczenia robaka i obu półkul móżdżkowych* czy jest to groźne albo o czym to może świadczyć bardzo proszę o pomoc bo mimo młodego wieku zostałem wyłączony z życia z powodu moich objawów. Z góry dziękuję za szybki odzew.

Aleksander Ropielewski

Trudno mi bez oceny wyniku badania rezonansu magnetycznego i uszczegółowienia wywiadu lekarskiego stwierdzić na ile opisane poszerzenia przestrzeni płynowych są powodem Pańskich dolegliwości oraz o jakiej jednostce chorobowej mogą świadczyć Na pewno poszerzenei przestrzeni płynowych może dawać objawy bólowe. W celu jednoznacznej odpowiedzi sugeurję kontakt z neurologiem.