Niewielkie poszerzenie przestrzeni płynowych przymózgowych

o czym może świadczyć niewielkie poszerzenie przestrzeni płynowych przymózgowych z minimalnym pogrubieniem bruzd mózgowych reszta tk w normie bez żadnych zmian. czy to może być tak zwana przypadłość fizjologiczna - tak twierdzi neurolog. czy jest sie czym martwic,objawów neurologicznych brak

Badanie TK jest jedynie badaniem dodatkowym wykonanym z konkretnego powodu i jak każde badanie ma ograniczoną wartość diagnostyczną.
Niezbędna jest znajomość charakteru objawów, objawów towarzyszących, obecności lub nie innych chorób i wielu innych danych.
W każdym przypadku najważniejsze jest określenie zależności objawów klinicznych ze zmianami stwierdzanymi w wykonanym badaniu.