Poszerzona aorta a ucisk tętniaka

Mam poszerzoną aortę 42 mm wstepujaca która jest pod kontrola specjalistów. dokucza mi świszczący oddech i wyraźnie mi uciska od spodu coś mostek i sie o niego ociera. Powoduje to punktowy ból i wrażenie oddechowe gryzienia jak przy wdychaniu dymu. Od 5 lat odbijam sie od drzwi do drzwi i nikt nie potrafi mi pomoc. ból i swiszczenie nasila sie przy podwyższonym ciśnieniu (stres, współżycie) wg mnie to objaw ucisku tętniaka, lekarze to neguja wskazują refluks, kręgosłup, alergie. Co to może być?

Aleksander Ropielewski

Przykro mi ale bez oceny badań dodatkowych i przeprowadzenia badania przedmiotowego nie jestem w stanie zasugerować innej etiologii niż zaproponowane dotychczas przez lekarzy innych specjalności.