Potworny ból w lędźwiach a wynik RM

Potworny ból w lędźwiach. Proszę o pomoc.To jest wynikRM z piatku.Nieznaczne prawoboczne skzywienie dolnego odcinka L- szczyt L4.Poziome ustawienie kości krzyżowej bez cech spoczynkowej niestabilności.Niewielkie zmiany zwyrodnieniowe krążka m-k L5-S1 wyrażone zmniejszeniem jego uwodnienia przy względnie zachowanej wysokości z szerokopodstawną tylną środkową wypuklina dotykającą do worka oponowego i przechodzących korzeni nerwowych S1.Zaostrzenia bocznych krawędzi przylegających trzonów

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam, bol jest prawdopodobnie spowodowany uciskiem na korzenie nerwowe opisywanym w badaniu. Zalecam wizyte u lekarza i wdrożenie odpowiedniego planu terapeutycznego. Pozdrawiam