Zapytaj lekarza

7 4 0 , 3 1 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Powiększający się rumień na nodze

Witam.od czerwca na mojej nodze pojawił się rumień,który sobie rósł.Ponieważ chorowałam na rumień guzowaty ,podejrzewano u mnie tą samą chorobę.Trafiłam do szpitala i postawiono diagnozę-rumień guzowaty.Ponieważ rumień był coraz większy a leki nie pomagały trafiłam znów do szpitala ale do innego miasta.Zrobiono mi badanie na boreliozę i wyszedł wynik IgM-31 , igG-<5.Rumień pojawił się w czerwcu i mam go do dziś,tyle ze jest już nieco mniejszy( na ok.7 cm).Czy choruję na boreliozę?
KOBIETA, 37 LAT ponad rok temu

Wirus opryszczki - drogi zarażenia

Renata GrzechociĹska
79 poziom zaufania

Witam.
Dodatni wynik przeciwciał IgM świadczy o toczącej się boreliozie, jednak jest niski wykładnik przeciwciał IgG, dlatego proponuję zweryfikować wynik wykonując test Western - Blot. Proszę udać się do lekarza chorób zakaźnych, który pokieruje diagnostyką i dalszym leczeniem.
Pozdrawiam

0

Dzień dobry :). Proszę umówić się na konsultację do lekarza dermatologa. Lekarz podczas konsultacji obejrzy zmiany, zbada je . Jeśli będzie potrzeba zleci wykonanie dodatkowych badań. I będzie mógł postawić diagnozę oraz wdrożyć odpowiednie leczenie.

Certyfikowany lekarz medycyny estetycznej. Prowadzi Klinikę Medycyny Estetycznej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy