Zapytaj lekarza

7 3 9 , 9 4 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Powiększona brodawka okołoodbytnicza i hemoroidy u 30-latki

Szanowni Państwo,mam hemoroidy stopnia I-II.Nigdy nie sprawiały mi problemu,nie wiedziałam nawet co to jest przed wizyta u proktologa.Spowodowane sa biegunkami,z okresu studiów(stres) i już się skończyły.Po anoskopii proktolog stwierdził powiększoną brodawkę okoloodbytniczą,która mnie nie boli.Na pytanie czy powinnam usunąć,odpowiedział :dziś może być a jutro nie, nie ma co ruszać.Jednak bardzo boje się powikłań,czy to należy to usunąć żeby nie przekształciło się w inna chorobę?Dziękuje bardzo.
KOBIETA, 30 LAT ponad rok temu

Objawy niedokrwienia kończyn dolnych

Niedokrwienie kończyn dolnych to schorzenie, z którym często spotykają się chirurdzy naczyniowi. Obejrzyj nasz film i dowiedz się, jakie są objawy świadczące o tej dolegliwości.

Dr n. med. Wojciech Kawiorski
Dr n. med. Wojciech Kawiorski Chirurg

Szanowna Pani,
Powiększona (przerośnięta) brodawka okołoodbytnicza nie stanowi bezwzględnego wskazania do jej usunięcia. Praktycznie tego typu zmiany nigdy nie ulegają zezłośliwieniu. Często jednak, takie zmiany powodują świąd okolicy odbytu, dyskomfort - wówczas je usuwamy. Zabieg prosty, szybki i błyskawicznie przynoszący ulgę.
Pozdrawiam serdecznie, dr n.med Wojciech Kawiorski

Tak niewielkiego stopnia guzki krwawnicze nie ma potrzeby leczyć operacyjnie. Nie ma obawy, że przekształcą się one w inną chorobę. Proszę zapoznać się ze sposobami radzenia sobie z chorobą : odpowiednia dieta, odpowiednie ćwiczenia w razie siedzącego charakteru pracy, regulacje wypróżnień, wczesna reakcja na zaostrzenie - mieć korę dębu do nasiadówki, czopki, maści itp. Obczytać się w internecie, jak inni sobie radzą z problemem.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy