Powiększona i niejednorodna tarczyca w wyniku USG

Problemy z tarczyca. Na Usg znacznie powiekszona, niejednorodna. Badania:TSH:1,89(n: 0,35-4,9) FT4:1,15(n:0,7- 1,48) FT3:3,88(n:1,7-3,71). AntyTG:25,07(n:0-4,11) AntyTPO:5,28(n: 0-5,61) Lekarz poczatkowo stwierdzil zapalenie.

Aleksander Ropielewski

Taki obraz może odpowiadać zapaleniu w przebiegu chorób autoimmunologicznych tarczycy (nie zawsze przebiegają one od początku z zaburzeniem czyności hormonalnych). Sugeruję kontakt z endokrynologiem, który podejmie decyzję o najodpowiedniejszym w tej sytuacji leczeniu.