Powiększona tarczyca i wynik badań

Bardzo proszę o informację wyniku. Tarczyca powiększona. Echogeniczność mieszana. Echostruktura niejednorodna. W lewym płacie tarczycy kilka hypoechogenicznych ognisk nawieksze o wym. 4mm. W prawym płacie dominujące hypoechogeniczne ognisko z drobnymi przestrzeniami płynowymi o wym. 23x22x27 obj. 7ml. Prawy płat obj.22ml. Lewy płat 12 ml. Węzina 4mm. Węzły chłonne szyi niepowiększone.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! W podanym wyniku najistotniejszą nieprawidłowość stanowi obecność zmiany w obrębie prawego płata tarczycy. O szczegółach dotyczących dalszej diagnostyki i ew. leczenia proszę porozmawiać ze specjalistą endokrynologiem.