Powiększona wątroba u 63-latka w badaniu USG

Otrzymałem wynik USG Wątroba niepowiększona o zaburzonej, niejednorodnej echostrukturze i podwyższonej echogeniczności; w nadbrzuszu widoczne są hypoechiogeniczne struktury, wlk. do 37x56mm, mogące odpowiadać powiększonym węzłom chłonnym. Co to oznacza.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Opis badania wskazuje na występowanie zmian w obrębie wątroby oraz powiększone węzły chłonne. Konieczne jest rozszerzenie diagnostyki. Proszę udać się na wizytę kontrolną do lekarza prowadzącego.