Powiększona wątroba u 63-latka w badaniu USG
Otrzymałem wynik USG Wątroba niepowiększona o zaburzonej, niejednorodnej echostrukturze i podwyższonej echogeniczności; w nadbrzuszu widoczne są hypoechiogeniczne struktury, wlk. do 37x56mm, mogące odpowiadać powiększonym węzłom chłonnym. Co to oznacza.

MĘŻCZYZNA, 63 LAT ponad rok temu
Lek. Jacek Ławnicki
98 poziom zaufania
Witam!
Opis badania wskazuje na występowanie zmian w obrębie wątroby oraz powiększone węzły chłonne. Konieczne jest rozszerzenie diagnostyki. Proszę udać się na wizytę kontrolną do lekarza prowadzącego.