Powiększone węzły chłonne oraz ból pod łopatką i w podżebrzu a wyniki gastroskopii i morfologii
Dobry wieczór,mam 22l.Mam powiększone węzły chłonne głowy i szyi oraz przewlekły ból pod L.łopatką i ból w L.podżebrzu.Morfologia z ręcznym rozm.-zaburzona ilość i odsetek WBC(NEU34%,LYMPH64%).Reszta morfologii,próby wątrobowe,nerkowe,OB,CRP,mocz ok.RTG klp i USG j.brzusznej ok,węzły w badaniu fizykalnym odczynowe.Gastroskopia-H.pylori+żółć w żołądku>>Metronidazol+Duomox(10dni).Objawy nie ustąpiły,dołączył się ból lewej str głowy,obręczy barkowej i biodra(jajnika?).Jakie badania jeszcze wykonać?

KOBIETA, 23 LAT ponad rok temu
Witam! Badanie fizykalne nie mówi nam dokładnie jaki charakter mają powiększone węzły chłonne. We wszystkich przypadkach niejasnego powiększenia węzłów chłonnych, któremu towarzyszą nieprawidłowości w morfologii krwi konieczne jest wykonanie biopsji zmienionych węzłów i poddanie ich badaniu histopatologicznemu.