Bóle węzła chłonnego a noszenie dziecka na jednej ręce

Ból węzła chłonnego Witam, jestem młodą mamą i od 2 dni odczuwam ból węzła chłonnego pod prawą pachą. Zdarzało mi się to już kiedyś, ale nic z tym nie zrobiłam. Czy ten ból może wynikać z noszenia dziecka ciągle na prawej ręce? A może jest inna przyczyna? Powinnam iść do lekarza?

Witam - w takim przypadku należy wykonać badanie USG i ocenić obecność i budowę węzłów chłonnych dołu pachowego. Należy pamiętać, że może to być również ból przeciążeniowy obręczy barkowej. Powiększone-bolesne węzły chłonne są zazwyczaj wyczuwalne palpacyjnie.