Wyniki morfologii a powiększone węzły chłonne

Mam powiększone węzły chłonne. Na szyi przybrały postać dość sporego guza, a przy uchu jest mniejszy guzek. Dostałam skierowanie na morfologię i dwa czynniki mam powiększone: MCH wynosi 31,4 pg, a LYM%56,4%, a ob wynosi 8 mm/h. Co to oznacza i co mogę zrobić, aby te gózki zniknęły?
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Szanowna Pani!

Koniecznie należy udać sie do lekarza. Trudno stawiać diagnozę bez możliwości zebrania dokładniejszego wywiadu oraz badania fizykalnego. Ponadto, warto by zrobić rozmaz krwi mikroskopowy.

Powiększenie węzłów może towarzyszyć zakażeniom, ale również procesom rozrostowym. Bez wykonania powyższych czynności nie można wypowiadać się na temat przyczyny Pani objawów.

Pozdrawiam serdecznie