Zapytaj lekarza

7 3 6 , 3 5 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Wyniki morfologii a powiększone węzły chłonne

Mam powiększone węzły chłonne. Na szyi przybrały postać dość sporego guza, a przy uchu jest mniejszy guzek. Dostałam skierowanie na morfologię i dwa czynniki mam powiększone: MCH wynosi 31,4 pg, a LYM%56,4%, a ob wynosi 8 mm/h. Co to oznacza i co mogę zrobić, aby te gózki zniknęły?
ponad rok temu

Alergia. Fakty i mity

Czy człowiek rodzi się z alergią? Czy można być uczulonym na nieszkodliwe wcześniej alergeny? Czy alergia to to samo, co nietolerancja pokarmowa? Zobacz popularne fakty i mity na temat alergii.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Szanowna Pani!

Koniecznie należy udać sie do lekarza. Trudno stawiać diagnozę bez możliwości zebrania dokładniejszego wywiadu oraz badania fizykalnego. Ponadto, warto by zrobić rozmaz krwi mikroskopowy.

Powiększenie węzłów może towarzyszyć zakażeniom, ale również procesom rozrostowym. Bez wykonania powyższych czynności nie można wypowiadać się na temat przyczyny Pani objawów.

Pozdrawiam serdecznie

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy