Zapytaj lekarza

7 4 2 , 1 6 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Zmiana w śledzionie i powiększone węzły chłonne

PET:wzmożony metabol. glukozy w obrębie:1.zmian ognisk. w niepowięk. śledzionie,oSUV=1,8 i wym.24x18mm 2.węzłów chłonnych gr.2L,4R,6,7,10L,11R,11L, oSUV do5,7(10R) i śr. do14mm Wniosek:Zmiany w śledzionie najpewniej o charak. aktywnego procesu rozrostowego-do oceny mikroskopowej. Pół roku temu miałam usunięty guz piersi i wartownika z mikroprzerzutem,reszta węz. czysta. Co oznacza ta zmiana w śledzionie i powiększone węzły chłonne?Jak przeprowadzić badanie mikroskopowe zmiany w śledzionie?
KOBIETA, 52 LAT ponad rok temu

Test na ciężar właściwy moczu

Czy wiesz, czym jest test na ciężar właściwy moczu i dlaczego te dane są istotne? Dowiedz się więcej na ten temat i zapoznaj się z wypowiedzią eksperta. Lek. Łukasz Dubielecki mówi o teście na ciężar właściwy moczu.

Lek. Izabela Ławnicka
82 poziom zaufania

Witam! Zmiana rozrostowa w obrębie śledziony może być przerzutem nowotworowym, tak samo jak i powiększone węzły chłonne. Badanie mikroskopowe oznacza konieczność pobrania komórek do badania. Ponieważ nie wykonuje się biopsji śledziony ze względu na ryzyko krwawienia, może istnieć konieczność usunięcia całej śledziony. O szczegółach proszę porozmawiać ze specjalistą onkologiem.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy