Powiększone węzły chłonne po ich naciskaniu

Witam, mam dwa węzły nadobojczykowe po jednym z każdej strony plus kilka na szyi i w dołach pachowych utrzymują się one już 2-3 lata, miałem robiony szereg badań, rtg klatki, badania krwi, usg tych węzłów kilku krotnie, nie rosną, i zacząłem dotykać te węzły nadobojczykowe mają one 6-7mm a że jestem bardzo szczupły to potrafie je poczuć, i tak je dotykałem kilka razy dziennie a dziś czuje że jeden z nich jest powiększony czy węzeł może się powiększać od ciągłego jego naciskania czy nie?

Piotr Pilarski

To, że może Pan je wyczuć nie znaczy, że są powiększone. Nie mogą się powiększać od dotykania.

Pozdrawiam.