Powiększone węzły chłonne u 25-latka

USG szyi wykazało hypoechogeniczne patologiczne węzły chłonne 17 i 8 mm po prawej, 109,7,5,4 po lewej na wysokosci zatok tętnic szyinych. Po Tomografii szyi zaś inny radiolog napisał: Powiekszonych węzłów chłonnych nie uwidoczniono. Brak zmian ogniskowych i patologicznych wzmocnien. Narządy bez zmian w obrazie CT. Które więc z tych dwóch badań jest bardziej prawdomówne. Co mam zrobić dalej? Oba wyniki wykluczają się przecież wzajemnie...

Bardziej wiarygodnym i szczegółowym badaniem w przypadku podejrzenia patologii węzłów chłonnych jest tomografia komputerowa. Skoro wynik TK jest prawidłowy proponowałbym ewentualnie powtórzenie USG szyi u innego ultrasonografisty za około 1-2 miesiące. Oczywiście o dalszym postępowaniu powinien zadecydować lekarz prowadzący (jeśli istnieje podejrzenie choroby rozrostowej układu chłonnego odpowiednie badania laboratoryjne krwi jako dodatkowa diagnostyka lub też konsultacja hematologiczna).