Powiększone węzy chłonne, bóle stawów i coś dziwnego w kale - czego to są objawy?

Witam, mam 33 lata, jestem mężczyzną. Trzy miesiące temu pojawił się u mnie wewnętrzny ropień odbytu wielkości śliwki - leczyłem się kilkoma seriami antybiotyków oraz różnorodnymi maściami przepisanymi przez lekarza chirurga. Ropień zmalał, ale coś tam jeszcze zostało - mały krwiak czy coś podobnego. Jednak teraz oprócz pieczenia w okolicy odbytu, pojawiły mi się bóle podbrzusza, stawów, powiększyły węzły chłonne w prawej pachwinie - czasami bolesne. W kale zauważyłem dziwne czarne ziarenka - nie mające nie wspólnego z treścią pokarmową, oprócz tego straciłem apetyt i w ciągu tych 3 miesięcy schudłem około 13 kg. Robiłem USG ale wszystko wyszło w porządku. Teraz czekam na wyniki badania krwi i kału. Proszę o pomoc w określeniu, co mi dolega. Czy te wszystkie objawy świadczą o jednej chorobie czy to tylko zbieg okoliczności? Z góry dziękuję i pozdrawiam. Marcin

Witam serdecznie,

Pachwinowe węzły chłonne mogły powiększyć się w wyniku działania czynnika infekcyjnego, czego niewątpliwie źródłem był ropień odbytu.

Aby określić, co panu dolega, konieczne jest przeprowadzenie diagnostyki. Oprócz badań krwi i kału, być może konieczne będzie wziernikowanie odbytnicy. Niektóre choroby zapalne jelit (np. choroba Crohna) mogą dawać podobne do opisywanych przez Pana dolegliwości. Pozostaje zatem czekać na wyniki badań.

Pozdrawiam serdecznie