Powiększony brzuch bez zmian w wadze ciała

Witam, czy możliwe jest urośnięcie brzucha (jest jak balon) bez przytycia na wadze? od 3 lat cierpię na zespół jelita drażliwego, brałem różnorakie leki takie jak Xifaxan, Duspatalin, Tribux, Debretin, Debutir, Espumisan, Iberogast, Meteospasmyl niestety bezskutecznie. Ciagle czuje niepełne wypróżnienie, chociaż robię stolec od 2-4 razy na dobę, w dodatku przelewanie. załamuje już ręce i szukam innych przyczyn. może duży brzuch jest spowodowany przytyciem, tyle, ze waga jaka była taka jest.

Lek. Tomasz Budlewski

byc moze to wzdecie. proponuje udać się do lekarza rodzinnego, po badaniu bedzie mozna okreslic odpowiednie dalsze postępowanie. uwazam ze warto jest udac sie do lekarza gastroenetrologa.