Powiększony prawy płat tarczycy i ognisko zapalne
Witam, mam 45lat od 4m-ce temu powiększył mi się prawy płat tarczycy, bolał przy dotyku, podczas kręcenia głową, nie mogłam spać na boku. Zrobiłam usg i wyszło że mam ogniska zapalne w prawym płacie tarczycy i powiększone węzły chłonne. Zrobiłam badania TSH 0,049, T4 160, T3 2,67. Po miesiącu powtórzyłam badania TSH 0,043, T4 180, T3 2,53. Czy to nadczynność tarczycy?Nie mam typowych objawów jak przy nadczynności tarczycy, nie chudnę wręcz przeciwnie tyję. Pozdrawiam Anetta

KOBIETA, 45 LAT ponad rok temu
Aleksander Ropielewski
95 poziom zaufania
Wyniki i szybka dynamika zmian wymagają pilnej konsultacji z endokrynologiem. Obraz może odpowiadać autonomicznemu guzkowi tarczycy.