Powiększony trzeci migdał u dziecka

Witam!byłam ostatnio z dzieckiem u lekarza i pani doktor powiedziała że ma 3-ci migdał powiększony przepisała mu Protargoli i wizytę mamy za miesiąc. tylko nie powiedziała ile go stosować ma 2razy po 2krople do nosa ale nie wiem przez jaki okres w aptece powiedzieli że leki są ważne 8dni?

Jeżeli dziecko z powodu trzeciego migdałki choruje ( tj. Ma blokadę noska, chrapanie, ma częste infekcje zatok i dróg oddechowych i alergie) to żadne a tym bardziej tego typu leki nie będą skuteczne. Przy powiększeniu migdałki jedynym rozsądnym rozwiązaniem jest jego usunięcie. Jest to zabieg trwający 5 minut, po którym dziecko po godzinie idzie do domku a który ma zagwarantować pełny powrót do zdrowia. Dr.Jach