Powiększony trzeci migdał u dziecka a częste infekcje

Witam. Mój syn 3,8 lat ma powiększony 3 migdał - dwie trzecie. (badanie fiberoskopia 3 tygodnie temu,). Odkąd chodzi do przedszkola (10 miesięcy) non stop choruje. Wciąż łapie infekcje górnych dróg oddechowych. Ma stwierdzoną astmę. Bardzo kaszle szczególnie podczas infekcj, przy kaszlu jakby walczył o oddech. Ma też męczące nocne napady kaszlu. Dostaje nebudd, milukante i imupret. Testy alergiczne nic nie wykazały. Nie świszcze, nie chrapie. Czekać na obkurczenie czy wycinać od razu? dziękuję.

Nie doczeka się obkurczenia, które następuje w wieku 10 do 12 lat. Jak najszybciej migdałek usunąć. Jest to zabieg trwający ok.5 minut. Po zabiegu dzecko po godzinie idzie do domu. Dr.K.Jach 669074760 jeżeli potrzeba więcej informacji.