Powiększony węzeł chłonny na szyi i bóle stawów

Witam Rok temu wyczułem powiększony węzeł chłonny po prawej stronie szyi, który do dzisiaj nie uległ zmianie.Od jakiegoś czasu zaczęły pojawiać się następne i stan mojego zdrowia uległ pogorszeniu.Doszły bóle stawów(miednica,kolana i stopy)Morfologia ogólna poza obniżonymi neut w porządku,crp również. W rozmazie krwi widnieje opis - lekka anizocytoza trombocytów,pozostałe wartości w normie.Chciałem się dowiedzieć co to oznacza i co może być przyczyną takiego stanu.. Dziękuje i pozdrawiam.

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, podane objawy są niespecyficzne i mogą dotyczyć wielu chorób. Sugerowałbym udanie się do reumatologa, gdyż opisywane dolegliwości mogą mieć z dużym prawdopodobieństwem podłoże reumatyczne, co należy wykluczyć w pierwszej kolejności. Przyczynami mogą być zarówno choroby autoimmunologiczne, jak i przewlekła infekcja.