Powiększony węzeł chłonny pachwinowy a opryszczka w okolicy krocza

Witam, ostatnio zauważyłem znacznie powiększony węzeł chłonny pachwinowy po prawej stronie. Jest twardy, boli przy dotykaniu. Raz na jakis czas czuje lekki bol w prawym jądrze jednak jest to nieznaczne kilkusekundowe uczucie. Czy może to być spowodowane tym iż po prawej stronie w kroczu wyszła mi opryszczka(krosta). Nie wiem jak to nazwać, zaczerwienienie i płynem w srodku któregowycisnałem i krostka zniknęła wczoraj jednak węzeł nadal jestpowiekszony. Jakie badania wykonać? czy czekać? Dziękuje

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuje udać się do lekarza rodzinnego, po badaniu będzie można określić odpowiednie dalsze postępowanie. może wynikać z infekcji która była na skórze ale konieczne jest wykluczenie innych przyczyn.