Czy opryszczka powoduje powiększenie węzłów chłonnych?

Witam ciepło. Czy wezly chlonne podczas opryszczki mogą być powiekszone ? Opryszczkę mam niezwykle rzadko i nie pamiętam czy zauważyłam u siebie przy tym powiekszone wraly chlonne . Ostatnio jestem nadwyraz przewrażliwiona na punkcie swojego zdrowia i im więcej się "macam " i szukam tym więcej znajduje . Opryszczka nosa po lewej stronie , malenki węzeł podrzuchwowy , malenki wezel przy wejściu ucha i niechcący znalazłam malenki wezel w dole obokczykowym . Jestem szczupła , a teraz dodaroowo mocno zestresowana przez co tracę odporność . Czy powinnam zgłosić się z tym do lekarza ? Pozdrawiam

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

podczas opryszczki węzły chłonne mogą ulec powiększeniu. Powiększenie się węzłów chłonnych zazwyczaj świadczy o infekcji, choć może zdarzyć się tak, że węzły chłonne są powiększone również po jej zakończeniu.

Jeśli niepokoi się Pani stanem swojego zdrowia, to proszę udać się do lekarza pierwszego kontaktu, który oceni węzły chłonne palpacyjnie. Dzięki temu będzie Pani spokojniejsza o swoje zdrowie. Póki co nie ma potrzeby martwienia się na zapas.

Pytania poruszające podobne tematy umieszczamy poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/powiekszone-wezly-chlonne-a-opryszczka-wargowa,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/opryszczka-i-powiekszony-wezel-chlonny-podzuchwowy,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/powiekszony-wezel-chlonny-przy-opryszce-wargowej.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.