Powiększony węzeł chłonny podżuchwowy z lewej strony oraz na środku

Witam. Od dłuższego czasu mam powiększony wezel chłonny podzuchwowy z lewej strony oraz na środku. Zostałem wysłany na stomatologa żeby określił który zab jest do leczenia bo na pewno któryś po tej stronie jest. Tak też było, 6 po lewej stronie została leczona kanalowo. Teraz moje pytanie, po jakim czasie od leczenia te węzły powinny się pomniejszyć.

Witam serdecznie,
Najlepiej skonsultować się z lekarzem, który przeprowadzał diagnozę i leczenie, ponieważ jest to uzależnione od wielkości stanu zapalnego w zębie. W przypadku niewielkiego stanu zapalnego, już po 2-3 tygodniach powinno być widoczne zmniejszenie węzłów chłonnych. Czasami nawet szybciej. Dużo zależy od tego, czy była jednocześnie prowadzona antybiotykoterapia.