Powikłania w postaci VOD naczyń wątrobowych w trakcie chemioterapii

Witam. Mój synek jest w trakcie chemioterapii(guz Wilmsa)jednakże przy jej stosowaniu nastąpiło powikłanie w postaci VOD naczyń wątrobowych.(lipiec) Sytuacja została opanowana a chemioterapia uległa modyfikacji. Wątroba doszła do siebie, jednak ostatnio na badaniu usg wyszło że synek ma niejednorodną wątrobę i powiększoną ok 3 cm bez innych odchyleń przy paramaterach ASPAT 38 ALAT 28. Czy można liczyć że wątroba dojdzie do siebie po zakończonej chemioterapii?zostały nam jeszcze 2 tyg leczenia

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, nie można ocenić rokowań wyłącznie na podstawie podanych wyników badań. Jednak wątroba jako narząd ma bardzo duże możliwości regeneracji, a poziomy aminotransferaz są tylko nieznacznie podwyższone i to pomimo trwania chemioterapii - w momencie jej zakończenia na wątrobę nie będą już działały stosowane leki.