Powikłania w postaci VOD naczyń wątrobowych w trakcie chemioterapii
Witam. Mój synek jest w trakcie chemioterapii(guz Wilmsa)jednakże przy jej stosowaniu nastąpiło powikłanie w postaci VOD naczyń wątrobowych.(lipiec) Sytuacja została opanowana a chemioterapia uległa modyfikacji. Wątroba doszła do siebie, jednak ostatnio na badaniu usg wyszło że synek ma niejednorodną wątrobę i powiększoną ok 3 cm bez innych odchyleń przy paramaterach ASPAT 38 ALAT 28. Czy można liczyć że wątroba dojdzie do siebie po zakończonej chemioterapii?zostały nam jeszcze 2 tyg leczenia

KOBIETA, 29 LAT ponad rok temu
Lek. Rafał Gryszkiewicz
84 poziom zaufania
Witam, nie można ocenić rokowań wyłącznie na podstawie podanych wyników badań. Jednak wątroba jako narząd ma bardzo duże możliwości regeneracji, a poziomy aminotransferaz są tylko nieznacznie podwyższone i to pomimo trwania chemioterapii - w momencie jej zakończenia na wątrobę nie będą już działały stosowane leki.